Tipy na výlety

Jízdy se psím spřežením

Nachází se přímo pod boudou Dimrovka. Jízdy psích spřežení  (4 – 12 psů) spočívají v tom, že klient sám řídí psí spřežení a zároveň je po celou dobu pod dohledem zkušeného mushera.

Pro mladší nebo méně pohyblivé doporučujeme jízdy v saních, kde pohodlně sedí a vychutnávají si jízdu.

Jánské Lázně – Černá Hora

Přímo z chaty Dimrovka můžete pěšky, krásnou procházkou, dojít až na Černou Horu, odkud se lanovkou dostanete do Jánských Lázní. Tento zážitek doporučujeme všem, kteří hledají odpočinek a krásy Krkonoš.

Sněžka a Růžová Hora

Z Pece pod Sněžkou lze lanovkou dojet až přímo na Sněžku. Přestupní stanice je na Růžové hoře, kde můžete vystoupit a pěšky po žluté značce vystoupat až na vrchol Sněžky. Z Růžové hory je to cca 2,5 km na vrchol. Prvních 1,5 km trasy vede přes les, kde je cesta vysypaná kamínky. Nejdříve je cesta s mírným stoupáním a následně mírně klesá až na úpatí Sněžky. Po 1,5 km začíná náročnější výstup na Sněžku. Cesta je s delšími a vyššími schody z kamenů. Stoupání je celkem náročné, ale výhled z vrcholku je prostě krásný a nepopsatelný.

Cyklotrasy 

Pec pod Sněžkou a její okolí nabízí velké množství značených, různě náročných cyklotras. Počáteční výškový rozdíl lze snadno překonat pomocí lanovky – přepravu kol nabízí lanovka na Hnědý vrch, Portášky i na Černou Horu v Janských Lázních.

Odkaz na trasy: https://www.pecpodsnezkou.cz/cyklotrasy/

Vyhlídkové vláčky Pec pod Sněžkou

http://www.kr-expres.cz/nase-trasy/

Lanová dráha Sněžka

https://www.snezkalanovka.cz/

Lanovky, dětské parky i půjčovny SkiResort Live otevřené denně

https://leto.skiresort.cz/vsechny-novinky/kabinkova-lanovka-i-herni-krajina-denne-portasky-a_127/

Relax park Pec pod Sněžkou

Bobová dráha o celkové délce 900 metrů. Na horní stanici Vás dopraví vlek a dolů jedete sami 700 metrů dlouhým sjezdem. V některých místech budete až 8 metrů nad zemí.

Dvoumístné vozíky/boby mohou dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Dráha je zkonstuovaná pro celoroční provoz, jezdíme za každého počasí – tedy i za deště nebo v zimě při metrové pokrývce sněhu.

další info: https://relaxpark.cz/

Adršpašské skály

https://www.adrspasskeskaly.cz/

Z Pomezních Bud ke kostelu sv. Petra a Pavla

Tato trasa ve vyšší nadmořské výšce při pěkném počasí nabízí malebné výhledy na nejvyšší horu Sněžku a umožní vnímat atmosféru přírody Krkonoš. Cesta je vhodná pouze pro zdatné turisty. Jen s opatrností je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky, pro mechanické vozíky jen při dobré kondici a s pomocí asistenta. Na trase jezdí i auta.

https://www.krkonose.eu/z-pomeznich-bud-ke-kostelu-sv-petra-pavla