Tipy na výlety

Jízdy se psím spřežením

Nachází se přímo pod boudou Dimrovka. Jízdy psích spřežení  (4 – 12 psů) spočívají v tom, že klient sám řídí psí spřežení a zároveň je po celou dobu pod dohledem zkušeného mushera.

Pro mladší nebo méně pohyblivé doporučujeme jízdy v saních, kde pohodlně sedí a vychutnávají si jízdu.

Jánské Lázně – Černá Hora

Přímo z chaty Dimrovka můžete pěšky, krásnou procházkou, dojít až na Černou Horu, odkud se lanovkou dostanete do Jánských Lázní. Tento zážitek doporučujeme všem, kteří hledají odpočinek a krásy Krkonoš.

Sněžka a Růžová Hora

Z Pece pod Sněžkou lze lanovkou dojet až přímo na Sněžku. Přestupní stanice je na Růžové hoře, kde můžete vystoupit a pěšky po žluté značce vystoupat až na vrchol Sněžky. Z Růžové hory je to cca 2,5 km na vrchol. Prvních 1,5 km trasy vede přes les, kde je cesta vysypaná kamínky. Nejdříve je cesta s mírným stoupáním a následně mírně klesá až na úpatí Sněžky. Po 1,5 km začíná náročnější výstup na Sněžku. Cesta je s delšími a vyššími schody z kamenů. Stoupání je celkem náročné, ale výhled z vrcholku je prostě krásný a nepopsatelný.

Cyklotrasy 

Pec pod Sněžkou a její okolí nabízí velké množství značených, různě náročných cyklotras. Počáteční výškový rozdíl lze snadno překonat pomocí lanovky – přepravu kol nabízí lanovka na Hnědý vrch, Portášky i na Černou Horu v Janských Lázních.

Odkaz na trasy: https://www.pecpodsnezkou.cz/cyklotrasy/

Vyhlídkové vláčky Pec pod Sněžkou

http://www.kr-expres.cz/nase-trasy/

Lanová dráha Sněžka

https://www.snezkalanovka.cz/

Lanovky, dětské parky i půjčovny SkiResort Live otevřené denně

https://leto.skiresort.cz/vsechny-novinky/kabinkova-lanovka-i-herni-krajina-denne-portasky-a_127/

Relax park Pec pod Sněžkou

Bobová dráha o celkové délce 900 metrů. Na horní stanici Vás dopraví vlek a dolů jedete sami 700 metrů dlouhým sjezdem. V některých místech budete až 8 metrů nad zemí.

Dvoumístné vozíky/boby mohou dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Dráha je zkonstuovaná pro celoroční provoz, jezdíme za každého počasí – tedy i za deště nebo v zimě při metrové pokrývce sněhu.

další info: https://relaxpark.cz/

Adršpašské skály

https://www.adrspasskeskaly.cz/

Výlety, atrakce, zábava

Adršpašské skály, Sněžka, lanovka Jánské lázně – Černá hora, vyhlídkový vláček Pec pod Sněžkou, Stezka korunami stromů, vycházkové stezky pro děti, Relaxpark bobová dráha, lanové centrum, farmapark Muchomůrka, Baldův svět pro děti, bobová dráha Berta, geocaching, Cyklotrasy, výlety se psím spřežením, zoo Dvůr Králové, zámek Kuks, aquapark Karpacz.

Možnosti koupání: aquacentrum Jánské Lázně, koupaliště Čistá, aquapark Špindlerův Mlýn, koupaliště Retro park Sejfy, přehrada Labská, rybník Vejsplachy, koupaliště Valteřice, Trutnov – Pekelský rybník, jezero Bukówka, rybník U Mlejna, koupaliště Dolní Kalná, koupaliště Jilemnice, bazén Jilemnice, koupaliště Poniklá – Homole v Dolích, rybník Dolce.

Blízká lyžařská střediska: Pec pod Sněžkou, Skiport – Velká Úpa, Černá hora – Černý Důl, Pěnkavčí vrch, Ski Family – Dolní Dvůr, Černá hora – Jánské Lázně, Košťálka, Dolní Dvůr – Luisino údolí, Třešňovka – Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Horní Lánov, Strážné, Svatý Petr – Stoh, Horní Albeřice, Svatý Petr.